Ortodoncie

NAŠE SLUŽBY

Ortodoncie

Na rozdíl od běžného názoru je možné účinně vyrovnat zuby a opravit skus v jakémkoli věku. Často u dospělých pacientů probíhá ortodontická léčba jako přípravná fáze před implantací a protetikou. Čili po společném plánování s implantologem a ortopedem posune ortodontista zuby tak, aby byly optimálně rozmístěny – vytvoří podmínky pro instalaci implantátů a korunek.

Ortodontická léčba dospělých pacientů se provádí pomocí systému rovnátek nebo řady po sobě jdoucích alignerů. Stejné vybavení se doporučuje i dospívajícím po změně všech mléčných zubů na trvalé ve věku 12-13 let.

Bělení Opalescence

Bělení ZOOM

Domácí bělení

Proč rovnat zuby

Existuje více důvodů pro ortodontickou léčbu, než si myslíte:

 • Kvůli těsnému postavení zubů je pro člověka obtížnější je vyčistit od zbytků jídla a plaku, což postupně vede ke zničení skloviny a vzniku zubního kazu.
 • Těsné postavení zubů a plak na těžko přístupných místech vyvolává problémy s dásněmi, jejich záněty a recesi (posun okraje dásně).
 • Výrazná patologie skusu má negativní vliv na přitažlivost obličeje a jeho symetrii.
 • Narušené svírání zubů vede ke změnám v temporomandibulárním kloubu, což se projevuje bolestí v oblasti ucha, cvakáním, křupáním až bolestmi hlavy.
 • Po odstranění se sousední zuby začnou posunovat k sobě a po pár letech se to může stát skutečnou překážkou na cestě k implantaci a protetice.
 • Nesprávný skus způsobuje problémy s držením těla a bolesti zad.

Jak ortodontická léčba probíhá

 • Fáze 1 – konzultace. Během osobní konzultace ortodontista s pacientem mluví, zjišťuje důvod návštěvy. Je důležité provést pečlivé vyšetření všech zubů a jejich poměru, analyzovat estetiku obličeje a profil člověka.
 • Fáze 2 – diagnostika a plánování. Hlavní fází ortodontické léčby je plánování. Ortodontista si musí jasně představit konečný výsledek léčby. Za tímto účelem analyzuje parametry obličeje podle fotografií. Neméně důležité je posoudit stav kořenů zubů a kostní tkáně kolem nich z rentgenového snímku – vždyť kořeny se pohybují spolu se zuby. V této fázi se rozhoduje o nutnosti odstranit některé zuby, vyměnit výplně nebo přeléčit kanálky zubů. Stejně důležitý je výběr samotného nástroje pro pohyb zubů: konkrétní systém rovnátek (ligatury, samoligovací), alignery (jejich počet), zda je potřeba další vybavení (fixní dilatátory, miniimplantáty).
 • Fáze 2 – instalace zařízení. Před fixací ortodontických aparátů je nutné provést odbornou ústní hygienu a odstranit veškerý plak a zubní kamen. Vlastní instalace rovnátek trvá 1,5-2 hodiny a je pro pacienta zcela bezbolestná. První dny po fixaci mohou být zuby citlivé – to je normální. Zuby se již začínají pohybovat, i když je to stále neznatelné.
 • Fáze 4 – aktivace a korekce. Jednou za měsíc nebo měsíc a půl přichází pacient na plánovanou prohlídku a korekci aktivních prvků.
 • Fáze 5 – odstranění zařízení. Nejpříjemnější fáze léčby pro každého ortodontického pacienta. V závislosti na složitosti klinického případu může proces rovnání zubů trvat 1 až 2 roky, ale někdy i více.
 • Fáze 6 – retence. Nestačí však zuby vyrovnat – je nutné zachovat a upevnit výsledek. Za tímto účelem ihned po sejmutí rovnátek lékař nainstaluje retenční aparát. Po sejmutí rovnátek může být posledním krokem na cestě k hollywoodskému úsměvu bělení (chcete-li mít zuby nejen rovné, ale i sněhově bílé) nebo instalace fazet pro korekci přirozeného, někdy ne ideálního tvaru zubů.

Ortodoncie pro děti a dospělé v Praze

Než začnete s výběrem ortodontisty, je důležité si uvědomit, že s tímto lékařem nebudete spolupracovat dny, ale měsíce a roky. Proto je nutné najít „svého“ lékaře. Důvěryhodný vztah s lékařem vám pomůže zodpovědně se řídit jeho doporučeními a rádi si dojdete na měsíční korekci.

REZERVACE

Zarezervujte si termín

Pokud hledáte kvalitní zubní péči, neváhejte nás kontaktovat a objednat se na konzultaci. Těšíme se na setkání s vámi a pomoci vám získat zdravý a krásný úsměv!

Máme otevřeno:

Pondělí – Pátek

Sobota

Neděle

Appointment

Zarezervujte si termín

Potřebujete kvalitní zubní péči? Navštivte naši ordinaci na adrese Jablonecká 712 v Praze. Naše zkušené a přátelské zubaře vám poskytnou nejlepší péči pro vaše zuby.

Máme otevřeno:

Monday – Friday

Saturday

Sunday

Potřebujete kvalitní zubní péči? Navštivte naši ordinaci v Praze. Naše zkušené a přátelské zubaře vám poskytnou nejlepší péči pro vaše zuby.

Kontakt

Adresa

Jablonecká 712, 190 00 Praha 9 – Prosek

Potřebujete kvalitní zubní péči? Navštivte naši ordinaci v Praze. Naše zkušené a přátelské zubaře vám poskytnou nejlepší péči pro vaše zuby. 

Adresa

Jablonecká 712, 190 00 Praha 9 – Prosek